Pred časom smo na spletni strani Kulturnega društva za ozaveščanje Dobra družba naleteli na program GIGOLO, ki ga omenjeno društvo izvaja za moške v prostituciji. V tako imenovanem Katalogu znanja, ki je objavljeno na njihovi spletni strani je pod osmo točko navedeno, da bo informativno izobraževanje o prepoznavanju spolnih zlorab, prisilne prostitucije in trgovine z ljudmi v organizaciji Društva Ključ, Slovenske Karitas ali drugih društev.

Predsednika društva Dobra družba Žigo Sedevčiča smo pisno pozvali, da informacijo o sodelovanju Društva Ključ in Slovenske Karitas v programu umakne, ker je neresnična.

Društvo Ključ in Slovenska Karitas nista del programa GIGOLO, prav tako ne sodelujeta s Kulturnim društvom za ozaveščanje Dobra družba v nobenem drugem njihovem programu.

Stališče Društva Ključ – centra za boj proti trgovini z ljudmi o prostituciji je nedvoumno in javno dostopno na tej povezavi: http://localhost/sandbox/drustvo-kljuc/stalisce-o-prostituciji/.

Najnovejši prispevki